سخنی با مسئولین: دستتان را از «جیب مردم» در بیاورید!

متاسفانه دولت کسری بودجه دارد، این را همه میدانیم! هزینه ناکارآمدی خودروسازان، وزارتخانه ها، شهرداری ها و سایر بخش های دولتی نیز هرسال افزایش می یابد، این را نیز همه میدانیم! تا همین چند سال پیش مدیران از محل افزایش قیمت نفت نارکارآمدی خود را پنهان میکردند ولی شاید حالا گرفتار «نفرین نفت» شده ایم. سوال ما این است که محل تامین این کسری بودجه از کجا باید باشد؟

به خواندن ادامه دهید

شیفتگان خدمت یا قدرت؛ قانون منع به کارگیری بازنشستگان

بالاخره پس از کش و قوش های فراوان قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ارکان دولتی به تصویت مجلس رسید و چند صباحی دیگر لازم الاجرا در دولت میگردد. نکته جالب توجه دست اندازهای مختلف در مجلس و شورای نگهبان برای عدم تصویب این فانون بود. این افراد از هردو حزب اصلاح طلب و اصول گرا بودند و ناخودآگاه به یاد جمله نغز شهید بهشتی می افتم؛ “ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت”.

به خواندن ادامه دهید

آخرین سخنرانی

رندی پاش استاد علوم کامپیوتر دانشگاه کارنگی ملون بود که در زمینه واقعیت مجازی کار میکرد، اما آنچه او را متمایز میکند کارهای علمی او نبود. ماجرا چیز دیگری بود: او برای سخنرانی دعوت شد که با عنوان “آخرین سخنرانی: حاصل یک عمر کار و تجربه” خود را بیان نماید.

Image result for randy pausch

به خواندن ادامه دهید

عاقبت به خیری!

گویند “حر بن يزيد رياحي”
اولين کسي بود که آب را به روي امام بست و اولين کسي شد که خونش را براي او داد.

“عمر سعد” هم اولين کسي بود که به امام نامه نوشت و دعوتش کرد براي آنکه رهبرشان شود و اولين کسي شد که تير را به سمت او پرتاب کرد!

کي مي‌داند آخر کارش به کجا مي‌رسد؟

به خواندن ادامه دهید

رویای دست یافتنی: اشتیاق به کار

“اگر شخصی قرار است رفتگر باشد، باید همانگونه خیابان‌ها و معابر را جارو کند که میکل آنژ نقاشی می‌کرد، بتهون آهنگ می‌ساخت و شکسپیر شعر می‌سرود. باید آنگونه خیابان‌ها را جارو کند که تمامی موجودات زمینی و آسمانی مکثی کنند و بگویند اینجا رفتگری کار می‌کند که کارش را خوب انجام می‌دهد.» — مارتین لوتر کینگ

به خواندن ادامه دهید

سال نو، حال نو

ما همواره میخواهیم باورها و رفتارهای خود را سالانه ارتقا دهیم، رفتارهای خوب خود را بیشتر و باورهای نادرست خود را حذف کنیم. این آرزو سالیانه همه ما است. اما با «حول حالنا»ی خالی کار به سامان نمی‌رسد!

به خواندن ادامه دهید

بهانه ای برای مهربانی

دکتر فیروز نادری از خدایی سخن می گوید که واسطه آشنایی او با “محمد” نوجوان یتیم تهرانی بوده است.

او سرپرستي اش را بر عهده گرفته، نوجواني كه آرزو دارد روزي مثل دكتر فيرو نادري بشود و حالا فيروز نادري متواضعانه مي گويد او حتى اگر دانشمند هم نباشد و انساني شريف بشود براي من از تمام كارم در ناسا با ارزش تر است!

به خواندن ادامه دهید

گریه نکنیم، تغییر کنیم!

 

بعد از فروریختن ساختمان پلاسکو بسیاری شروع به تحلیل های مختلف سیاسی و اجتماعی کردند، اما من تصمیم گرفتم تغییر کنم. فروریختن پلاسکو پتکی بود بر بی اهمیتی ما به موضوع مدیریت شهری. این بی توجهی ما به امنیت، ایمنی و بیمه بود که باعث به وجود آمدن چنین فاجعه ای شد. این ما بودیم که آتش گرفتیم و فرو ریختیم. بنابراین بعد از حادثه پلاسکو من چهار تصمیم مهم گرفتم که تصمیم گرفتم با شما آن را تقسیم کنم.

به خواندن ادامه دهید

عمارت وینچستر: عاقبت کسی که بدون نقشه زندگی میکند

هنوز چند سالی از مرگ کودکش نگذشته بود که شوهرش هم با بیماری سل از دنیا رفت. سارا بیوه شده بود. شوهرش یکی از اشراف زادگان آمریکایی بود. حالا دیگر خانم وینچستر به خودش قبولانده بود که زندگی شان نفرین شده است. رفت سراغ فال گیرها و رمال ها. توی عالم خرافات بهش گفتند که باید بروی یک جای دور زندگی کنی و برای خودت یک ساختمان بسازی که هیچ وقت ساخت و سازش تمام نشود. چون به محض اینکه خانه تمام شود، تو می­ میری.

به خواندن ادامه دهید

ایرانی با کیفیت بخر و افتخار کن!

39699.jpg (400×280)

“ما از دو قاعده ساده پیروی میکنیم: اجناس آمریکایی بخرید و آمریکایی استخدام کنید”

We will follow two simple rules: BUY AMERICAN & HIRE AMERICAN!

این جمله یکی  از مشهورترین جملات دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالت متحده آمریکا، در مراسم تحلیف ریاست جمهوری خودش است. جالب اینجاست که دونالد ترامپ ثروتمندترین رییس جمهور آمریکا است و جزو ۵۰۰ ثروتمند دنیا میباشد. با این حال مردم کشورش اینگونه تشویق به مصرف کالای داخلی و استفاده از نیروی آمریکایی میکند.

به خواندن ادامه دهید